CHARAKTERISTIKA

Mateřská škola je typizovaná budova postavena na sídlišti Skalka. Dva pavilony, spojené prosklenou chodbou jsou obklopené udržovanou školní zahradou.

V dolním pavilonu jsou zařízeny tři třídy: v přízemí třída Koťata, třída Krtečci a v prvním patře třída Sluníčka.

V přízemí horního pavilonu se nachází hospodářská část školy: školní kuchyně, prádelna, mandlovna a příslušné sklady. V prvním patře jsou z prostor bývalých jeslí zařízeny dvě třídy pro menší počet dětí: třída Motýlci a třída Medvídci.

Škola je v provozu od roku 1978 a od 1.1.2003 je příspěvkovou organizací s právní subjektivitou. V právních vztazích vystupuje svým jménem a nese odpovědnost za věci z těchto vztahů vyplývající.

Jsme klasickou mateřskou školou, podporující všestranný rozvoj dítěte. Snažíme se aby se děti v naší mateřské škole cítily spokojeně a to zejména na základě uspokojování základních lidských potřeb a individuálního přístupu ke každému dítěti. Vytváříme dětem co nejvíce podnětné prostředí, zajímavé a bohaté na obsah, aby mohlo docházet k rozvoji celé osobnosti každého dítěte. Veškeré aktivity obsahují prvky hry a tvořivosti, podněcují radost z učení, stejně jako vlastní zájem dítěte poznávat nové, porozumět sám sobě i světu, který jej obklopuje.

Motto:
               Kamarádi pojďte k nám, z blízka nebo z dáli,
               abychom se veselili, abychom se smáli…

Písnička naší školičky

Až do školy půjdeme,
všechno umět budeme.
Holky, kluci, kamarádi,
všichni, co se máme rádi
v lavici se sejdeme.

TŘÍDY:

KOŤATA - děti 3 - 6leté                       MOTÝLCI - děti 3 - 6leté
                    Jiřina Vančurová                                   Jitka Künzelová