ORGANIZACE A PROVOZ MŠ

Pobyt dětí v mateřské škole je rámcově upraven režimem dne a školním řádem. Režim dne je pružný, umožňuje reagovat na aktuální situaci a individuální možnosti dětí.

Dětem poskytujeme pestrou, vyváženou a plnohodnotnou stravu a pitný režim (voda, čaj, mléčné nápoje). Děti do jídla nenutíme, mohou si říct o velikost porce, v případě averze k nějakému jídlu hledáme náhradní řešení ( přidání polévky, namazání chleba máslem místo pomazánky apod.), v případě alergií vynecháme konkrétní potravinu ( mléko, kakao, čokoláda, citrusy…). Respektujeme vlastní tempo jednotlivých dětí, individuálně přistupujeme ke každému z nich..

I při odpoledním odpočinku respektujeme potřebu spánku jednotlivých dětí. Zajistíme klid dětem, které potřebují spát a umožníme náhradní činnost dětem, které tuto potřebu nemají (prohlížení knih, klidná hra v koutku nebo u stolečku a pod).

Každý den umožňujeme dětem dostatek volného pohybu při pobytu venku, jen při silném dešti, větru a mrazu volíme náhradní činnosti v mateřské škole. Využíváme školní zahradu, dětské hřiště u školy, navštěvujeme zahradu domu dětí Sova a využíváme blízkost lesa, přehrady a upraveného Poohří.

V době letních prázdnin je provoz školy přerušen na jeden měsíc. Přesný termín oznámí vedení školy rodičům dva měsíce předem. V případě potřeby zajistíme pobyt dítěti v Mateřské škole Cheb, Osvobození 67.